Válassza az Oldal lehetőséget

#sharingeconomy – Dóri

2019.04.09.

#sharingeconomy
Szeretem a sharing economy win-win felállását. Jó nekem, mert használhatom valaki meglévő eszközét vagy szolgáltatását, jó a szolgáltatónak, mert külön befektetés nélkül juthat humánerő- vagy pénzforráshoz, és ami a legszuperebb az egészben, hogy jó a környezetnek is, mert a sharing economy felhasználói nem vásárolnak új termékeket, nem szennyezik fölöslegesen a környezetet. Mindenki a meglévő lehetőségeivel gazdálkodik, azokat osztja meg, ami amúgy is a birtokában van. Az egész koncepció nagyon hasonlít arra az utópisztikus világra, ami remélem, egyszer még ráköszönt az emberiségre.

#sharingeconomy - friss paradicsomok

A cél, hogy valamiképp összekössük a keresletet a kínálattal – legyen az bármi. Merthogy manapság tényleg bármidet megoszthatod. Az autódat (https://www.oszkar.com/), a lakásodat (https://www.homeexchange.com/), a humánerődet (https://wwoofinternational.org/), a wifidet (https://www.upc.hu/internet/meg-tobb-szorakozas/upc-wi-free/), a könyveidet (https://moly.hu/zonak/kolcsonzo), a pénzedet (https://www.kickstarter.com/), a háztartási eszközeidet (https://snapgoods.com/)… De például mi is rendszeresen az unsplash.com nevű oldalról szedjük le a szebbnél szebb jogtiszta fényképeket a posztjainkhoz egy forrásfeltüntetésért cserébe.
Ha szükséged van valamire, csak merülj el egy kicsit a google-ben, előbb-utóbb találsz egy oldalt, ahol valakinek épp lesz belőle egy felesleges. Vagy épp fordítva: ha van valamid, ami másoknak is jól jöhet, biztosan lesz egy oldal, ahol kamatoztatni tudod ezt a kincset. 😉
Tudod, a tudatos fogyasztás az elutasítással kezdődik, de a csökkentéssel és az újrahasznosítással folytatódik: REfuse – REduce – REuse …

Hajrá, tudatos fogyasztók!

– Dóri –

Photo by Elaine Casap on Unsplash

Gyere, beszélgess velünk!  – Kommenteld a posztot Facebookon!

Nézd meg a többi #sharingeconomy írásunkat is!

Ezek a posztok is érdekelhetnek:

Archívum